Blefaroplastyka 

zabieg korygujący dolne i górne powieki 

Co to jest blefaroplastyka?

To zabieg plastyki powiek pozwalający na korektę defektów związanych z ilością skóry, a także na zlikwidowanie efektów wiotczenia tkanek poprzez przywrócenie właściwego napięcia powięziom. Efektem zabiegu jest nie tylko pozbycie się tak zwanej ptozy (czyli zwisającej powieki powstałej w wyniku osłabienia mięśnia lub uszkodzenia nerwu) czy ptozy rzekomej (spowodowanej zbyt rozbudowanym mięśniem), ale również odmłodzenie wyglądu twarzy oraz przywrócenie właściwego kształtu i konturu powiek.

 

Ile trwa zabieg i kiedy mogę spodziewać się efektów?

Zabieg na górnej i dolnej powiece nie wymaga żadnego szczególnego przygotowania, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa 1,5 do 2 godzin, a po zabiegu można udać się do domu. Zdjęcie szwów następuje po około tygodniu, a wszelkie ślady zabiegu znikają najdalej miesiąc po jego wykonaniu. 

 

Dla jakich pacjentów przeznaczony jest zabieg?

Korekcja powiek to zabieg dedykowany osobom, które z przyczyn estetycznych lub medycznych chcą pozbyć się oznak starzenia okolic oczu. Pamiętajmy jednak - decyzja o zabiegu zapada po konsultacji z lekarzem. Istnieje bowiem kilka możliwości poprawienia wyglądu i funkcji okolicy oka - nie w każdym przypadku plastyka chirurgiczna jest konieczna.  Doskonały efekt może dać zabieg laserowy, RF, zastosowanie preparatu osocza, lub - szczególnie polecany – zabieg tzw. przeszczepu tłuszczu