Usuwanie blizn i rozstępów

dostępne formy leczenia 

Leczenie blizn i rozstępów zależy od ich rodzaju i wielkości.

Na podstawie kwalifikacji zmiany można zastosować:  

  • chirurgiczne usunięcie lub laserowe odparowanie blizny

  • ostrzykiwanie preparatem sterydowym (Triamhexal, Polkortolon, Kenalog)

  • laserową miejscową rewitalizację skóry (mechanizm oddziaływania lasera frakcyjnego CO2 na skórę opisany jest w zakładce rewitalizacja skóry)

  • zabieg radiotermolizy (RF) wykonywany  za pomocą urządzenia SKINFRAX. RF to najnowsza technologia do rewitalizacji skóry oparta na zasadzie działania fali radiowej, która w przypadku metody inwazyjnej dociera do wnętrza skóry za pomocą 25 lub 49 mikroigiełek, natomiast przy metodzie nieinwazyjnej działa tylko sama fala radiowa poprzez 64 punkty zabiegowe.

 

Która z powyższych metod leczenia przynosi najlepsze rezultaty?

Za najskuteczniejszą metodę redukcji blizn uważa się obecnie metodę frakcyjną RF mikroigłową - połączenie nakłucia za pomocą 25 lub 49 mikroigiełek do głębokości 3 mm z rozgrzewaniem do wysokiej temperatury (czyli inaczej wywołanie kontrolowanego poparzenia głębszych warstw skóry). Urządzenie posiada w zestawie głowicę chłodzącą, która znacznie zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegu. Wymagane jest kilka zabiegów (minimum 3, co miesiąc lub dwa), czas gojenia po zabiegu – 5- 7 dni. Zabiegi te mogą być wykonywane w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym które wzmacnia efekt terapeutyczny i przyspiesza proces gojenia